Jak najít práci po internetu

Letní práce v zahraničí

Léto je naprosto ideálním obdobím, kdy si vydělat slušné peníze. Všichni studenti mají prázdniny a školní záležitost tak jdou naprosto stranou. A každý student si přitom může vybrat, zda bude pracovat u nás nebo raději v zahraničí, kde jsou často platové podmínky daleko lepší.

Ačkoli by se brigáda v zahraničí mohla zdát jako procházka růžovou zahradou, je na tom jen polovina pravdy. Nesmíte se totiž zapomínat na to, že si do zahraničí jedete vydělat peníze a ne si užívat zahraničních krás a památek nebo válení se na pláži. Během několika týdnů budete mít opravdu jen pár dní volna a to si samozřejmě můžete užít, jak se patří.

Hledat brigádu až po příjezdu do cizí země je velmi odvážné a rozhodně vám to nedoporučujeme. Nikdy totiž nemůžete vědět, že během prvních dní práci seženete a bude natolik dobře placená, že si uhradíte ubytování, stravné, zbydou vám peníze na cestu zpátky a ještě si něco přivezete domů, což je pro většinu studentů velmi podstatné.

Brigádu hledejte s předstihem a to buď zcela sami, nebo zadejte nelehký úkol agentuře. Ta vám najde brigádu podle vašich představ, zařídí vše potřebné, ale zcela pochopitelně si veškeré služby nechá zaplatit. A částka to rozhodně není nijak zanedbatelná – obecně vzato by agenturám ale měli platit zaměstnavatelé, u některých to ale tak není a vydělávají raději na lidech.

Většina zaměstnavatelů poskytuje brigádníkům zvýhodněné ubytování ve vlastním zařízení. Pokud jdete pracovat například jako recepční nebo pokojská, ubytováni budete klasicky v některém menším personálním pokoji. Nikde ale není dáno, že budete na pokoji zcela sami a dostane se vám soukromí. Veškeré informace si proto zjistěte s dostatečným předstihem, abyste nebyli překvapeni.

Mohlo by Vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Zprostředkování práce a označen , , , . Záložka je zde.

Comments are closed.