Jak najít práci po internetu

EURES práce v zahraničí

Máte zájem o práci v zahraničí? Nemusí být na dlouho, ale rádi byste odcestovali alespoň na několik měsíců či týdnů? Rozhodně zapomeňte na personální agentury, které si často účtují poplatky za zprostředkování práce a brigády v zahraničí. Hledání na vlastní pěst není jednoduchá záležitost, ale pokud víte, kam se obrátit a jak správně hledat, rozhodně nepřijdete zkrátka.

EURES (Evropské služby zaměstnanosti) zřizují vlastní internetový portál, který široké veřejnosti umožňuje snadné hledání práce v zahraničí.

Prostřednictvím EURES lze vyhledávat pouze práci v členských státech Evropské unie a nové zaměstnání je tak doslova na dosah ruky. Vyhledávání zaměstnání je velmi jednoduché, portál je velmi přehledný a během několika minut se budete orientovat v nabídkách práce, které jsou pro vás adekvátní.

Díky jednoduchému vyhledávači lze zadat jednotlivá kritéria, jako například obor, ve kterém máte zájem pracovat, zkušenosti, které jste načerpali v minulých letech nebo stát, ve kterém máte zájem pracovat. Následně vám budou zobrazeny jen takové nabídky od různých zahraničních zaměstnavatelů, které zcela odpovídají vámi zadaným kritériím. Polovinu práce udělá portál za vás. Vy už si musíte jen vybrat a oslovit vhodného zaměstnavatele.

Portál umožňuje založení svého vlastního profilu, který doporučujeme vyplnit kompletně s veškerými podrobnostmi, které by mohly přispět k vašemu přijetí do nového zaměstnání. Zaměstnavatel vás totiž na základě profilu může oslovit i zcela sám, pokud jej jako vhodný kandidát dostatečně zaujmete. Budete-li se dobře a vhodně prezentovat, rozhodně se na vás dřív nebo později usměje štěstí a práci v zahraničí najdete.

EURES nezahrnuje jen nabídky práce na hlavní pracovní poměr. Najdete zde i velmi rozsáhlou nabídku brigád, které jsou vhodné zejména pro studenty, jež mají zájem si přivydělat během letních prázdnin i celého roku.

Mohlo by Vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Zprostředkování práce a označen , , . Záložka je zde.

Comments are closed.