Jak najít práci po internetu

Práce v Holandsku

Hledáte-li stálou práci nebo jen krátkodobou brigádu v Holandsku, nemusíte se zase až tak obávat, že byste jedno nebo druhé nesehnali. Holandsko se obecně řadí mezi země, kde je nezaměstnanost nejnižší a o nabídky v rámci výpomoci zde rozhodně není nouze.

Pro občany České republiky je práce nebo brigáda v Holandsku obecně velmi výhodná a to nejen z hlediska finančního ohodnocení nebo množství různých nabídek, které se od sebe liší zejména konkrétním zaměřením práce, ale i co do vyřizování některých úředních listin.

Pokud totiž jedete pracovat do Holandska na méně než tři měsíce, nemusíte vyřizovat ani pracovní povolení, ani se hlásit k daňové povinnosti nebo sociálnímu pojištění na místních úřadech. Práci v Holandsku si můžete začít shánět už v České republice. Prakticky si tak můžete zajistit například brigádu na celé letní prázdniny s možností velmi dobrého výdělku. Mimo jiné se ale budete muset poohlédnout po nějakém ubytování, ideálně ve velmi blízkém okolí výkonu vaší práce či brigády – velmi tak ušetříte za poplatky v rámci dopravy do práce. Na druhé straně ale máte možnost obrátit se na některou z agentur, která působí přímo v Holandsku. V tomto případě ale rozhodně neočekávejte, že s vámi budou pracovníci komunikovat česky, znalost angličtiny je na místě. Výhodou této cesty hledání práce je, že vám na místě bude zajištěna nejen práce nebo brigáda, ale mimo jiné i ubytování nebo veškeré úřední dokumenty, pokud budou potřeba.

Obvyklá minimální mzda se v Holandsku pohybuje okolo 300 € za týden. Zpravidla ale záleží na typu zaměstnání, ale i na vzdělání konkrétní osoby, kvalifikaci a pracovní pozici.

Mohlo by Vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Zahraniční brigády a označen , , , . Záložka je zde.

Comments are closed.