Jak najít práci po internetu

Brigády v zahraničí 2014

Máte nějakou vizi, jaká brigáda by pro vás byla vhodná? Chcete si hledat brigádu jen v zahraničí a zároveň mít i pár dní volna k dobru? Pak začněte hledat, ať některou ze zajímavých nabídek různých studentských brigád neprošvihnete.

Máte-li dostatek času, nemusíte se hned obracet na personální agenturu, která vám práci zprostředkuje. Brigádu v zahraničí si totiž poměrně snadno můžete najít i sami. Internetová inzerce je plná různých nabídek, které přináší dobré podmínky a okamžitě se dozvíte základní informace, na jejichž základě buď na nabídku odpovíte, nebo ji rovnou zavrhnete.

Inzerce vám poskytne informace o finanční odměně, místě vykonávání práce a jejím časovém rozpětí, neminou vás ani informace o případném ubytování, které ve většině případů zaměstnavatel v zahraničí zajišťuje. Dobře si vždy prověřte zaměstnavatele, u kterého o práci žádáte.

Tento způsob hledání práce je sice časově náročný, ale zato vám ušetří spoustu peněz, které by za normálních okolností spolkla personální agentura, jež vám práci zajistila. Nevyhnete se ani administrativě. Předem se informujte o podmínkách a dokladech, které na cestu do dané země potřebujete. Některé země vyžadují pracovní povolení, některé ne. Nezapomeňte ani na pojištění, které si možná budete muset v zahraničí zaplatit – platí jen v některých zemích, kde budete pracovat déle jak tři měsíce.

Vždy je dobré vybírat brigádu podle toho, jaké zkušenosti máte. Pokud jste v minulých letech pracovali nebo stále pracujete jako číšník, rozhodně budete mít v tomto směru daleko víc zkušeností, než ti, kdo pracují jako výpomoc v kuchyni.

Nezapomínejte ale na dobrou znalost cizího jazyka, bez kterého se v cizině rozhodně neobejdete. Zvlášť, pokud máte zájem o brigádu, kde bude nutná komunikace s lidmi.

Mohlo by Vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Studentské brigády a označen , , , . Záložka je zde.

Similar posts

Comments are closed.