Jak najít práci po internetu

Práce v Německu bez němčiny

Německo má stále dostatek volných pracovních míst. V současné době navíc v Německu pracuje několik tisíc Čechů, kteří buď za prací dojíždějí, nebo se rovnou v Německu s rodinami usadili. Bez znalosti němčiny se v některých oborech rozhodně neuplatníte, ale není nemožné, že práci dřív nebo později najdete. Jak ji ale hledat a to i bez znalosti jazyka? Poradíme vám!

Pokud němčinu neovládáte ani v nejmenší, rovnou vynechejte hledání takových pracovních pozic, kde je nutné komunikovat s lidmi. Vyhněte se tak oborům, kde je nutná odborná kvalifikace, raději se zaměřte na manuální práci na stavbách.

Bez znalosti jazyka práci získáte daleko hůř, navíc si budete muset nechat vypracovat životopis v němčině a případně i překladatele, až dojde na komunikaci se zaměstnavatelem. Dejte si proto záležet na tom, abyste nějaké základy jazyka měli. A to minimálně v takovém rozsahu, abyste se dokázali na základních věcech dohodnout s kýmkoli.

Ideálním způsobem hledání práce je, pokud oslovíte přímo konkrétního zaměstnavatele s tím, že máte zájem o danou pozici. Nezapomínejte, že veškeré dokumenty, jako je životopis nebo motivační dopis, který je ale vyžadován jen zřídka, nutné zasílat v němčině. Jde-li o práce, kde je vyžadováno konkrétní odborné vzdělání nebo kvalifikace, rovněž budete muset veškeré dokumenty zaměstnavateli předem odeslat. Opět v němčině a úředně ověřené. Ideální způsob, jak si otevřete dveře do nového zaměstnání přímo v Německu je, pokud sami navrhnete libovolný termín pro osobní pohovor. Projevíte tak nejen zájem o danou pracovní pozici, ale i své odhodlání a flexibilitu a spolehlivost.

Pokud se rovnou stěhujete z České republiky do Německa za prací, nezapomeňte se informovat o tom, jak je to s hrazení pravidelných částek na veškeré pojistné. I takové drobnosti je totiž nutné vyřídit předtím, než opustíte rodnou zemi.

Mohlo by Vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Práce a brigáda v Německu a označen , , , . Záložka je zde.

Comments are closed.