Jak najít práci po internetu

Práce sestry v Anglii zkušenosti

Práci zdravotní sestry může u nás vykonávat ta osoba, která má ukončené středoškolské vzdělání v tomto oboru. Pochopitelně je velkou výhodou, máte-li vysokou školu, ale ne každý toho dosáhne – ve zdravotnictví mají vždy navrch ti, kdo mají vyšší dosažené vzdělání. V Anglii tomu ale tak není, takže pokud se chcete odstěhovat do Anglie s tím, že se středoškolským vzděláním budete vykonávat práci zdravotní sestry, rovnou na to zapomeňte. V tomto případě totiž práci nedostanete.

V Anglii je vyžadováno úspěšné absolvování vysokoškolského studijního programu všeobecné sestry. A pokud toho vzdělání nemáte, musíte přímo v Anglii absolvovat tzv. trénink zdravotní sestry, který vám otevře dveře k novému zaměstnání. Mimo jiné je třeba, aby měla sestra odpracovaných několik desítek hodin na specializovaném pracovišti (je to zhruba 400 hodin za posledních několik let). Než budete o práci žádat, nezapomeňte se registrovat v asociaci NMC. Zde budete prověřeni a bez prověření není možné získat v Anglii práci jako zdravotní sestra – něco jiného jsou osobní pečovatelky, které ale nejsou zaměstnanci nemocnic v Anglii.

Jsou ale i případy, kdy zdravotní sestra v Anglii nemusí mít vysokoškolské vzdělání. Jde o tzv. mobilní zdravotní sestry, které služebním vozidlem nemocnice jezdí na pravidelné kontroly různých pacientů, kteří nejsou schopni dostavit se na kontrolu do nemocnice. Především se jedná o seniory nebo zdravotně postižené lidi.

Práce zdravotní sestry v Anglii je ale velmi výhodná hlavně z hlediska finančního ohodnocení.

Mohlo by Vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Pečovatelská činnost a označen , , . Záložka je zde.

Comments are closed.