Jak najít práci po internetu

Měsíční archív: Listopad 2014

Práce v Německu bez němčiny

Německo má stále dostatek volných pracovních míst. V současné době navíc v Německu pracuje několik tisíc Čechů, kteří buď za prací dojíždějí, nebo se rovnou v Německu s rodinami usadili. Bez znalosti němčiny se v některých oborech rozhodně neuplatníte, ale není nemožné, že práci dřív nebo později najdete. Jak ji ale hledat a to i bez znalosti jazyka? Poradíme vám!

Pokud němčinu neovládáte ani v nejmenší, rovnou vynechejte hledání takových pracovních pozic, kde je nutné komunikovat s lidmi. Vyhněte se tak oborům, kde je nutná odborná kvalifikace, raději se zaměřte na manuální práci na stavbách.

Bez znalosti jazyka práci získáte daleko hůř, navíc si budete muset nechat vypracovat životopis v němčině a případně i překladatele, až dojde na komunikaci se zaměstnavatelem. Dejte si proto záležet na tom, abyste nějaké základy jazyka měli. A to minimálně v takovém rozsahu, abyste se dokázali na základních věcech dohodnout s kýmkoli.

Ideálním způsobem hledání práce je, pokud oslovíte přímo konkrétního zaměstnavatele s tím, že máte zájem o danou pozici. Nezapomínejte, že veškeré dokumenty, jako je životopis nebo motivační dopis, který je ale vyžadován jen zřídka, nutné zasílat v němčině. Jde-li o práce, kde je vyžadováno konkrétní odborné vzdělání nebo kvalifikace, rovněž budete muset veškeré dokumenty zaměstnavateli předem odeslat. Opět v němčině a úředně ověřené. Ideální způsob, jak si otevřete dveře do nového zaměstnání přímo v Německu je, pokud sami navrhnete libovolný termín pro osobní pohovor. Projevíte tak nejen zájem o danou pracovní pozici, ale i své odhodlání a flexibilitu a spolehlivost.

Pokud se rovnou stěhujete z České republiky do Německa za prací, nezapomeňte se informovat o tom, jak je to s hrazení pravidelných částek na veškeré pojistné. I takové drobnosti je totiž nutné vyřídit předtím, než opustíte rodnou zemi.

Vložil Práce a brigáda v Německu | Štítek , , , | Zanechat komentář

Práce v Rakousku aktuální nabídka

Najít dobrou práci v Rakousku není tak složité, jako tomu bylo například před lety. Zejména pokud jde o osoby, které jsou ve svém oboru kvalifikované, uplatnění ale najdou i ti, kteří vykonávají manuální činnost – zedníci, konstruktéři, obkladači a další. Velký zájem je ale i o odborníky, jako jsou například oční optici, lékaři nebo zdravotní sestry nebo specialisté v informačních technologiích. Téměř každý zaměstnavatel v Rakousku ale vyžaduje, aby mu zaměstnanec doložil doklad buď o odborném vzdělání, absolvovaném kurzu či další kvalifikaci. Tiskopisy a doklady je pochopitelně nutné doložit v odpovídajícím jazyce a musí být ověřeny úředně.

Občané EU nemusí žádat o povolení k pobytu, pokud se v Rakousku budou zdržovat méně jak tři měsíce. Doba strávené déle jak při měsíce, ať už za účelem práce nebo brigády, podléhá ohlášení se na patřičném úřadu v Rakousku, kde bude uděleno povolení k pobytu. Díky tomuto povolení se občané České republiky mohou usadit prakticky kdekoli na území Rakouska.

Jde-li o minimální mzdu, ta v Rakousku není stanovena, ale výše finanční odměny za vykonanou práci se odráží od toho, co je napsáno ve smlouvě. Zaměstnavatel spolu se zaměstnancem mohou mimo jiné uzavřít smlouvu i v ústní podobě s tím, že zaměstnavatel následně vydá zaměstnanci speciální kartu, která dokazuje, že daná osoba pracuje na území Rakouska – nutno předkládat na některých úřadech při pobytu delším jak tři měsíce.

Aktuální nabídka práce v Rakousku je poměrně rozsáhlá. Ideální je hledat v inzerátech na internetu nebo v místních novinách, které se inzerci práci věnují ve velké míře. Efektivní mohou být i personální agentury, kterých je v Rakousku dostatek. Jejich prostřednictvím je možné najít vyhovující zaměstnání, ale i krátkodobou brigádu.

Vložil Nabídka práce | Štítek , , , | Zanechat komentář

Práce v USA

Poptávka po práci v USA stále roste a to i v dnešní době, kdy není kurz dolaru tak výhodný jako v minulosti a ještě před odletem je třeba absolvovat martyrium na úřadech v souvislosti s vízem do USA. Práce a pobyt v USA přináší každému jedinci řadu nových zkušeností a to nejen z hlediska jazykových znalostí, ale i například poznání jiné kultury, která u nás není obvyklá.

Získat práci v USA není snadné, ostatně tak jako je tomu v každé jiné zemi, ale i tak se vám to může celkem brzy podařit, pokud budete intenzivně hledat. A nechcete-li hledat sami, je vhodné se obrátit na personální agentury, které v USA působí. 

Získání víza není ani zdaleka tak složité, jako je tomu u některých jiných zemí, například víza do Kanady je daleko složitější získat. Tak jako tak očekávejte hned několik kroků k tomu, aby vám bylo vízum uděleno. V první řadě je nutné vyplnit online formulář na internetových stránkách americké ambasády. Na základě tohoto vyplněného a elektronicky odeslaného formuláře budete pozváni k osobní návštěvě přímo na velvyslanectví. Zde vás ale čeká o něco náročnější příprava, k ruce totiž budete muset mít hned několik dokumentů, bez kterých nebude vízum uděleno. Pas, alespoň dvě průkazové fotografie, peníze na uhrazení víza, a pokud jste již v minulosti měli vízum do USA, vezměte si jej s sebou. Další doklady, které budete muset mít u sebe, se odrážejí hlavně od toho, na jak dlouhou dobu hodláte do USA vycestovat. Nevyhnete se ale výpisu z vašeho bankovního účtu, předložení daňového přiznání nebo potvrzení od zaměstnavatele v USA, který se zavazuje, že vás po příjezdu přijme na danou pozici. O správnosti víza se můžete poradit nejen se svým budoucím zaměstnavatelem, ale i na samotném velvyslanectví předtím, než vyplníte online formulář.

Vložil Práce v oboru | Štítek , , , | Zanechat komentář

Práce v Kanadě

V posledních letech se stala Kanada pro Čechy velmi atraktivní a to zejména z hlediska možností práce. Práce se dá v Kanadě najít hlavně ve velkých městech, kterých je zde hned několik. Mezi nejoblíbenější patří bezpochyby Montreal, Vancouver nebo Ottawa, kde je nabídka volných pracovních míst obrovská.

To ale ani zdaleka neznamená, že každý zde najde uplatnění v oboru, ve kterém by chtěl pracovat a má zkušenosti. Vždy se obecně doporučuje, aby každý, kdo do Kanady cestuje za prací, měl dopředu i práci jistou. Náklady na život nejsou ani zdaleka srovnatelné s Českou republikou a tak by se vám mohl pobyt pěkně prodražit.

V České republice si navíc před odletem budete muset vyřídit vízum, které každého cizince opravňuje k vykonávání práce v Kanadě.

Získat vízum ale rozhodně není jen tak, podmínky jsou přísné. Ačkoli vízum získáváte v České republice, Kanada ještě posuzuje, zda jste oprávněni zde provozovat činnost a pracovat. Optimální je, pokud máte již zaměstnavatele v Kanadě, který vám práci přislíbí. V takovém případě je získání víza daleko snadnější. Jak ale hledat práci v Kanadě, aniž by vám hledání zabralo minimum času? Nejlepším řešením je obrátit se na personální agentury, které provozují svou činnost přímo v Kanadě. Nutno zmínit, že při komunikaci s agenturou nebo dokonce s konkrétním zaměstnavatelem neuspějete v případě, že nemáte žádné jazykové znalosti. Na místě jsou pochopitelně i personální agentury působící u nás, které za vás vyřídí dokonce i případná víza, je to ale ve většině případů běh na dlouhou trať.

Agentury působící přímo v místě vašeho budoucího pobytu mají informace z první ruky a navíc v zahraničí je ve většině případů zvykem, že zadávají požadavky na vyhledání konkrétního zaměstnance právě personální agentuře.

Vložil Práce v oboru | Štítek , , , | Zanechat komentář

Práce ve Švýcarsku

Obáváte se práce ve Švýcarsku? Máte pocit, že v tak vyspělé zemi se rozhodně nemůžete uplatnit? Opak je pravdou. O Švýcarsku je obecně známo, že patří k nejvyspělejším zemím a navíc se zde domluvíte hned několika jazyky. Ačkoli Švýcarsko není členem EU, pro občany pocházejících ze zemí EU platí poměrně výhodné podmínky v rámci pobytu a volném pobytu osob z cizích států. Poměrně příznivé podmínky platí pro občany České republiky v případě, že chcete po Švýcarsku cestovat.

Chcete-li totiž ve Švýcarsku strávit méně než tři měsíce, nemusíte se přihlašovat na žádném úřadě. Cestujete-li ale do Švýcarska za prací, ještě před podpisem smlouvy je nutné přihlásit se na cizinecké policii. Předtím ale zaměstnavatel sám zjišťuje na cizinecké policii, zda bude povolení bez problémů vydáno a český občan se tak bude moct legálně zdržovat v zemi.

Pokud jde o nabídku zaměstnání ve Švýcarsku, je poměrně bohatá a uplatnění zde najdete prakticky v jakémkoli oboru. Ať už hodláte do Švýcarska vycestovat za prací instalatéra, pracovníka v restauračním zařízení, informačních technologiích nebo snad jako pracovník v kovoprůmyslu či zemědělství, o práci zde není nouze a zajisté si najdete uplatnění. Nutno ale zmínit, že cestovat do Švýcarska se vyplatí jen v tom případě, že již v zemi máte práci jistou a rozhodně nespoléhejte na štěstí, že ji najdete až na místě. Jednak by se vám to nemuselo podařit, navíc náklady na běžný život jsou zde poměrně vysoké. Ideálním způsobem, jak si ve Švýcarsku najít práce, je obrátit se přímo na některé konkrétní firmy a oslovit je v rámci některé volné pracovní pozice. Nezapomínejte, že ve Švýcarsku se bez znalosti cizího jazyka rozhodně neobejdete a na trhu práce se zde bez znalostí neuplatníte!

Vložil Práce v oboru | Štítek , , , | Zanechat komentář