Jak najít práci po internetu

Měsíční archív: Říjen 2014

Práce v zemědělství

O práci v zemědělství je v poslední době velký zájem. To ale neplatí v případě, že mluvíme o České republice. Zpravidla se velké množství zájemců ozývá zejména na inzeráty, které nabízejí práci v zemědělství v zahraničí. Práce v zemědělství totiž nezahrnuje jen starání se o dobytek, ale zejména sběr ovoce, zeleniny nebo zpracování různých potravin včetně naplnění farmářských balíčků. Sběr ovoce v zahraničí je poměrně oblíbenou činností studentů, kteří na letní prázdniny shánějí brigádu v zahraničí. Na výběr máte slunné Řecko nebo Španělsko, na škodu ale rozhodně není ani poměrně deštivé Irsko, kde ale sběr ovoce není na místě.

Do Irska můžete vyrazit například jak au-pair nebo jako pracovník v některém restauračním zařízení. Práce na farmě v zahraničí má pochopitelně svá pro a taky proti. Jedete-li pracovat do zahraničí na méně než tři měsíce, nemusíte předem vyřizovat povolení k pobytu nebo uplatňovat odvody z příjmu v zahraničí. Sběr ovoce má pro mnohé zájemce tu výhodu, že si ve většině případů nemusí předem shánět ubytování. Ubytovací jednotky jsou k dispozici přímo na farmách, do práce to tak budete mít jen pár kroků, ale ani v tomto případě není nic zadarmo. Zaměstnavatel, provozovatel farmy, vám z vašeho platu bude srážet náklady na ubytování, energie a případně i jídlo, budete-li se u něj i stravovat.

Práce na farmách v zahraničí většinou není řízena pevnou pracovní dobou, na klasických osm hodin proto rovnou zapomeňte – maximálně můžete být mile překvapeni.

Práce na farmách navíc vyžaduje i odolnost vůči práci v terénu, nepříznivém počasí, které opravdu může někdy pořádně potrápit. Některé plodiny navíc často rostou ve sklenících, je tedy třeba se připravit i na nesnesitelné dusno.

Vložil Práce v Evropě | Štítek , , , | Zanechat komentář

Nabídka práce v zahraničí

Práce v zahraničí je vynikající příležitostí, jak získat celou řadu zkušeností a to jak ze strany jazykových znalostí, tak i případného osamostatnění a poznání cizích měst a zemí. Hledání práce v zahraničí není ale ani zdaleka jednoduché. Takže, kde začít a jak nejlépe hledat práci v zahraničí? Poradíme vám!

V první řadě je nutné, abyste si ujasnili, na jak dlouhou dobu hodláte do zahraničí za prací vycestovat. Jinde totiž budete hledat brigádu na letní prázdniny, jinak zase stálou práci třeba na celý rok.

Nabídka práce v zahraničí je poměrně rozsáhlá, ale od doby pobytu se bude odrážet nejen samotné hledání, ale i následné vyřizování povolení k pobytu a jiných úředních dokumentů. Tak jako tak máte hned několik možností, jak práci v zahraničí hledat, aby bylo vaše hledání úspěšné a vám prospěšné.

Pokud nejste dobrodruzi, rovnou můžete zapomenout na hledání práce přímo v zahraničí, takže jak se říká naslepo. V takovém případě je navíc nutné mít víc peněz při sobě pro případ, že nějakou dobu práci ani nenajdete a budete si tak muset hradit ubytování i stravování z vlastních úspor a bez možnosti stálého výdělku. Jestli ale nechcete mít s hledáním práce starosti, máte možnost obrátit se přímo na některé personální agentury v zahraničí. Zprostředkování práce, kterou si sami vyberete, je jejich hlavní činností a nezapomínejte, že za zprostředkování práce neplatíte žádné poplatky vy, ale pouze zaměstnavatel, který zadal požadavek na vyhledání adekvátního zaměstnance. Nejenže vám tak odpadají případné náklady, ale zejména starosti spojené nejen s hledáním práce, ale i například s vyřizováním pracovního povolení či dalších dokumentů.

Vložil Práce v Evropě | Štítek , , , | Zanechat komentář

Příplatek za práci v noci

Zaměstnavatel může v mnoha případech nařídit svému zaměstnanci práci během nočních hodin. Vzhledem k tomu, že práce v noci není obvyklá a velmi výrazně zasahuje do běžného života dané osoby, náleží zaměstnanci finanční odměna. Za práci v nočních hodinách náleží zaměstnanci příplatek v minimální výši 20% průměrného výdělku. Výši příplatku ale zpravidla kolektivní smlouva, která zavazuje zaměstnance i zaměstnavatele k plnění svých povinností a to nejen v souvislosti s finanční odměnou, ale i samotným výkonem práce. Obdobně je to i v souvislosti s příplatky za práci v sobotu nebo neděli. Za práci přesčas by navíc zaměstnavatel měl nabídnout zaměstnanci náhradní volno.

Výjimečně má možnost zaměstnavatel nařídit zaměstnanci, aby pracoval přesčas. Prací přesčas se rozumí doba, která neodpovídá standardní denní pracovní době a není předem zahrnuta do jeho směn. Zaměstnanci v tomto případě rovněž náleží odměna za přesčas a to minimálně ve výši 25% průměrného výdělku. Případně je možné nabídnout zaměstnanci náhradní volno, na konkrétním dni je ale nutné se vzájemně dohodnout. Pokud jde o práci v noci, tím se rozumí doba mezi 22:00 do 6:00. Začíná-li směna v neděli ve 22:00 a končí tak v pondělí v 6:00, směna je automaticky brána jako nedělní směna a zaměstnanci tak přísluší příplatek za práci o víkendu.

Zákonem jsou stanoveny i případy, kdy je zaměstnanec převeden na zcela jinou práci, která nesouvisí s jeho pracovní pozicí. I v tomto případě náleží zaměstnanci příplatek ke mzdě.

Vložil Nabídky práce v ČR | Štítek , , , | Zanechat komentář