Jak najít práci po internetu

Měsíční archív: Září 2014

Práce v Praze s ubytováním

Hledáte práci v Praze? Nejlépe i s ubytováním? Ačkoli je to složité, rozhodně to není nemožné! Práce i s ubytováním je zajišťována totiž jen v některých případech, některými firmami a navíc i jen pro některé pozice. Pokud bydlíte trvale v Praze, rozhodně neočekávejte, že vám bude nabídnuto ubytování, které navíc za vás bude plně hradit zaměstnavatel. Zpravidla je hrazeno ubytování těm, kteří žijí i na druhém konci republiky nebo je pro ně každodenní dojíždění zkrátka a dobře absolutně nemožné.

Práce v Praze s ubytováním je nejčastěji nabízena osobám vykonávacím manuální činnost na stavbách nebo manažerům na velmi vysokých pracovních pozicích. Jak ale správně hledat práci v hlavním městě, aby bylo vaše hledání maximálně úspěšné? Poradíme vám!

Hledání nového pracovního místa není nikdy příliš jednoduchou záležitostí. Navíc hledání často doprovází stres a napětí. Výhodou dnešní doby je, že práce je nabízena prakticky na každém kroku a nespočet nabídek se nachází převážně na internetu. V současné době je plně v provozu několik desítek internetových portálů, které se zaměřují výhradně na nabídky práce v krajích a konkrétních městech. Veškeré aktuální nabídky práce tak najdete na jednom místě a pohodlně na ně navíc můžete reagovat přímo ze svého domova. Nezapomínejte na důkladné vypracování svého životopisu a případně i motivačního dopisu – někteří zaměstnavatelé jej vyžadují. Ani jedno, ale ani druhé rozhodně není dobré podceňovat, protože je to právě životopis, který vám otevře dveře k osobnímu pohovoru.

Vložil Nabídky práce v ČR | Štítek , , , | Zanechat komentář

Práce v Holandsku

Hledáte-li stálou práci nebo jen krátkodobou brigádu v Holandsku, nemusíte se zase až tak obávat, že byste jedno nebo druhé nesehnali. Holandsko se obecně řadí mezi země, kde je nezaměstnanost nejnižší a o nabídky v rámci výpomoci zde rozhodně není nouze.

Pro občany České republiky je práce nebo brigáda v Holandsku obecně velmi výhodná a to nejen z hlediska finančního ohodnocení nebo množství různých nabídek, které se od sebe liší zejména konkrétním zaměřením práce, ale i co do vyřizování některých úředních listin.

Pokud totiž jedete pracovat do Holandska na méně než tři měsíce, nemusíte vyřizovat ani pracovní povolení, ani se hlásit k daňové povinnosti nebo sociálnímu pojištění na místních úřadech. Práci v Holandsku si můžete začít shánět už v České republice. Prakticky si tak můžete zajistit například brigádu na celé letní prázdniny s možností velmi dobrého výdělku. Mimo jiné se ale budete muset poohlédnout po nějakém ubytování, ideálně ve velmi blízkém okolí výkonu vaší práce či brigády – velmi tak ušetříte za poplatky v rámci dopravy do práce. Na druhé straně ale máte možnost obrátit se na některou z agentur, která působí přímo v Holandsku. V tomto případě ale rozhodně neočekávejte, že s vámi budou pracovníci komunikovat česky, znalost angličtiny je na místě. Výhodou této cesty hledání práce je, že vám na místě bude zajištěna nejen práce nebo brigáda, ale mimo jiné i ubytování nebo veškeré úřední dokumenty, pokud budou potřeba.

Obvyklá minimální mzda se v Holandsku pohybuje okolo 300 € za týden. Zpravidla ale záleží na typu zaměstnání, ale i na vzdělání konkrétní osoby, kvalifikaci a pracovní pozici.

Vložil Zahraniční brigády | Štítek , , , | Zanechat komentář

Práce v Anglii

O práci v zahraničí je v posledních letech velký zájem. Pokud s nabídkou přijde váš dosavadní zaměstnavatel, máte v zásadě vyhráno. Nemusíte práci shánět, přesně budete vědět, na jakou pozici budete nastupovat a navíc je zde reálná šance, že vám bude předem zajištěno i adekvátní ubytování. Ve většině případů se vyhnete i poplatkům za letenky a vyřizování veškerých pracovních povolení nebo povolení k pobytu. Taková šance ale přichází jen jednou za život a dočkají se jí jen někteří a zpravidla ti, jejichž práce je na vyšší pozici v nadnárodní společnosti. Pokud se právě vám taková nabídka nenaskytla, ale toužíte vyrazit do Anglie za prací, máte hned několik možností, jak si práci hledat. A v zásadě záleží jen a jen na vás, jakou formu hledání práce si nakonec vyberete.

Pochopitelně můžete do Anglie vyrazit jen tak na vlastní pěst a práci nebo krátkodobou brigádu si hledat přímo na místě. Je to ale poměrně riskantní způsob, kdy je navíc nutné, abyste s sebou měli peníze navíc pro případ nouze, na ubytování, stravu a pochopitelně i zábavu, o kterou v Anglii rozhodně není nouze.

Práci je ideální shánět ještě před odjezdem do Anglie. Jednak máte možnost sehnat si práci prostřednictvím internetu, na straně druhé existují agentury, které vám práci v Anglii, ale i v jiných zemích, zprostředkují bez vaší snahy nebo námahy. Zpravidla se většina lidí spoléhá hlavně sami na sebe.

Nad hledáním práce sice strávíte poměrně dost času, ale vyhnete se případným poplatkům, které některé agentury vyžadují, ačkoli by neměly. Poplatky agenturám by totiž měla hradit osoba, která zadává požadavek na vyhledání vhodného zaměstnance.

Vložil Zahraniční brigády | Štítek , , , | Zanechat komentář