Jak najít práci po internetu

Měsíční archív: Duben 2014

Pracovní servery a portály

Hledáte práci? U nás nebo v zahraničí? Ať už chcete pracovat kdekoli a na jakékoli pozici, bez internetu se obejdete jen velmi těžko.

Internet v dnešní době představuje ten nejjednodušší způsob, jak najít vhodnou práci, vytvořit si životopis, aby vypadal naprosto dokonale, a představuje nejrychlejší řešení i v rámci jeho odeslání. Bez internetu a internetových portálů, které inzerují aktuální nabídky práce, jsme zkrátka naprosto bezradní.

Hledáte-li práci, musíte pracovní portály sledovat pravidelně, protože nabídky se stále obměňují, přidávají se nové a nové. Chcete-li narazit na adekvátní nabídku jako jedno z prvních, je vhodné kontrolovat web průběžně během celého dne nebo alespoň ráno, kdy jsou nabídky nejčastěji přidávány. Předem si zpracujte vlastní životopis, který je vhodné trošku upravit podle toho, do jaké společnosti nebo na jakou pozici se hlásíte. Nikdy byste ale neměli uvádět klamné informace, u pohovoru se na to většinou snadno přijde.

Nezapomínejte, že pokud oslovujete více zaměstnavatelů, měli byste si inzeráty označit nebo pečlivě zaznamenat. Nikdy není dobré posílat jednomu zaměstnavateli více životopisů. To se může velmi snadno stát, pokud budete sledovat nabídky práce na různých serverech. Pracovních serverů a portálů je u nás opravdu požehnaně a stačí si jen vybrat ten, který je pro vás nejlépe řešený a v nabídkách se díky tomu dobře vyznáte.

Každý pracovní portál by měl mít k dispozici filtr, díky kterému snadno můžete vyhledat podle zadaných kritérií práci, o kterou máte právě zájem. A nemusí to být jen dlouhodobá práce, lze najít i brigády nebo jednorázovou práci, kde nejste ničím vázáni na delší dobu.

Vložil Inzerce práce | Štítek , , , | Zanechat komentář

AAA nabídky stavební práce

O stavebníky je v posledních letech opravdu velký zájem. Výjimkou nejsou ani obyčejní pomocníci při stavebních pracích, kteří vykonávají tu činnost, jež je právě nezbytně nutná. Nabídek je obrovská spousta, ale ne každý najde v tomto oboru uplatnění.

Internetové stránky AAA poptávka ale nepřináší veřejnosti jen nabídky práce z různých oborů, jako je například stavebnictví, strojírenství, průmysl nebo různé služby veřejnosti.

I vy sami totiž můžete do databáze vložit poptávku, pokud například hledáte vhodné zaměstnance pro svou firmu nebo jednorázový projekt. A nemusí to být právě z oblasti stavebnictví.

AAA poptávka je internetový portál, díky kterému snadno najdete přesně to, co potřebujete. A jste-li zadavatelem poptávky, pak bez příliš velkého snažení. Odpovědi se vám s největší pravděpodobností jen pohrnou. Přímo na hlavní straně najdete několik desítek hlavních kategorií, které jsou přehledně pojmenovány a do nichž můžete bez registrace nahlédnout. Pak už jen stačí odpovědět na zajímavý inzerát a možná to budete právě vy, na koho se v nejbližších dnech usměje štěstí a získáte nové zaměstnání. Nemohou chybět ani nejzajímavější a nejnovější poptávky, které jsou zveřejněny na webu.

Hledáte vhodného dodavatele stavebního nebo jiného materiálu pro stavbu svého rodinného domu? Podnikáte a máte zájem o spolupráci s některou novou firmou? Podívejte se na hodnocení dodavatelů a seznam těch nejlepších, které najdete jen na AAA poptávka. Snadno se v informacích zorientujete a navíc budete vědět, že se obracíte jen na skutečné profesionály s dobrým jménem.

Vložil Inzerce práce | Štítek , , , | Zanechat komentář

Dobrovolnická práce v zahraničí

Dobrovolnická práce v zahraničí je v současné době velkým trendem. I když si neodvezete prakticky žádné peníze, uděláte něco pro ostatní, ale i pro sebe. Procvičíte si dokonale jazykové znalosti a poznáte cizí kultury, což na klasické dovolené většinou není možné, rozhodně nikoli tak podrobně. Je dobré vědět, že dobrovolnickou práci si můžete vybrat dle svého vlastního uvážení a možností a to včetně země, kde budete práci vykonávat. Nejoblíbenější jsou tzv. workcampy, které jsou vhodné jak pro mladé lidi, studenty, tak i pro ty starší, kteří mají zájem v krátké časové době pomoci druhým.

Workcampy nejsou časově nijak náročné.

Doba, kterou strávíte v zahraničí, se většinou pohybuje mezi jedním týdnem až třemi týdny. Za odvedenou práci dobrovolníci dostávají jídlo, pití a je jim zajištěno ubytování po celou dobu pobytu. Pracovní doba je stanovena denně (většinou pouze pět dní v týdnu), zhruba 6-7 hodin. Po zbytek dne tak budete mít dostatek času na sebe, své koníčky, přátele nebo cestování po nedalekém okolí. Dobrovolníkům je většinou zajišťován i doprovodný program, kterého se ale nemusí nikdo účastnit. Vždy záleží jen a jen na vás, jaký druh zábavy či odpočinku preferujete.

Každý dobrovolník si přitom může vybrat, v jakém oboru či směru má zájem pracovat. Máte rádi přírodu a zvířata? Pak se vydejte na farmu, kde budete pečovat o různé druhy zvířat, vykonávat zahradní práce nebo lesní práce. V nabídce jsou například i kulturně zaměřené dobrovolnické programy, kde se dobrovolníci věnují zejména malování, designu a dalším kulturním činnostem.

Různých organizací, které zajišťují workcampy, je víc než dost. Ještě předtím, než se svěříte do rukou některé organizaci, dobře si ji prověřte. V tomto směru lze totiž narazit na podvodníky, kteří na vás chtějí jen vydělat peníze.

Vložil Práce v zahraničí | Štítek , , , | Zanechat komentář

Elektrikář práce v zahraničí

Práce elektrikáře je zejména v zahraničí velmi dobře placená. Není se tak více méně čemu divit, že stále více elektrikářů míří právě do zahraničí, kde jsou platové podmínky velmi uspokojivé. Elektrikář si během jednoho měsíce může vydělat až dvojnásobek a za stejnou pracovní dobu. Pokud se navíc zaměstnavateli osvědčíte jako dobrá pracovní síla, rozhodně si nepřijdete zkrátka. Mohl by s vámi totiž začít počítat i do budoucna.

Abyste práci získali, musíte mít zkušenosti v oboru elektrikář. Minimálně výuční list je podmínkou v tomto oboru pro každého zaměstnavatele – v tomto případě to platí i o České republice. To samozřejmě není jedinou podmínkou.

Nutno zmínit i znalost jazyka, protože komunikace je v tomto případě většinou naprosto nezbytná. Náplň práce elektrikáře v zahraničí je prakticky téměř stejná, jako kdybyste pracovali u nás. Znalost základního elektrického systému je rozhodně na místě. Rozhodně vás neminou instalace, vyúčtování práce a fakturace. Předem se navíc budete muset informovat o bezpečnosti práce, která je mnohdy odlišná od podmínek, které jsou stanoveny u nás.

Největší zájem o elektrikáře je v Německu, Holandsku nebo Rakousku. Německo je vůbec jednou z nejvyhledávanějších zemí. Vzdálenost to není tak daleká a například na víkendy je tak možné nadále navštěvovat rodinu v České republice.

Vložil Práce v zahraničí | Štítek , , | Zanechat komentář