Jak najít práci po internetu

Měsíční archív: Březen 2014

EURES práce v zahraničí

Máte zájem o práci v zahraničí? Nemusí být na dlouho, ale rádi byste odcestovali alespoň na několik měsíců či týdnů? Rozhodně zapomeňte na personální agentury, které si často účtují poplatky za zprostředkování práce a brigády v zahraničí. Hledání na vlastní pěst není jednoduchá záležitost, ale pokud víte, kam se obrátit a jak správně hledat, rozhodně nepřijdete zkrátka.

EURES (Evropské služby zaměstnanosti) zřizují vlastní internetový portál, který široké veřejnosti umožňuje snadné hledání práce v zahraničí.

Prostřednictvím EURES lze vyhledávat pouze práci v členských státech Evropské unie a nové zaměstnání je tak doslova na dosah ruky. Vyhledávání zaměstnání je velmi jednoduché, portál je velmi přehledný a během několika minut se budete orientovat v nabídkách práce, které jsou pro vás adekvátní.

Díky jednoduchému vyhledávači lze zadat jednotlivá kritéria, jako například obor, ve kterém máte zájem pracovat, zkušenosti, které jste načerpali v minulých letech nebo stát, ve kterém máte zájem pracovat. Následně vám budou zobrazeny jen takové nabídky od různých zahraničních zaměstnavatelů, které zcela odpovídají vámi zadaným kritériím. Polovinu práce udělá portál za vás. Vy už si musíte jen vybrat a oslovit vhodného zaměstnavatele.

Portál umožňuje založení svého vlastního profilu, který doporučujeme vyplnit kompletně s veškerými podrobnostmi, které by mohly přispět k vašemu přijetí do nového zaměstnání. Zaměstnavatel vás totiž na základě profilu může oslovit i zcela sám, pokud jej jako vhodný kandidát dostatečně zaujmete. Budete-li se dobře a vhodně prezentovat, rozhodně se na vás dřív nebo později usměje štěstí a práci v zahraničí najdete.

EURES nezahrnuje jen nabídky práce na hlavní pracovní poměr. Najdete zde i velmi rozsáhlou nabídku brigád, které jsou vhodné zejména pro studenty, jež mají zájem si přivydělat během letních prázdnin i celého roku.

Vložil Zprostředkování práce | Štítek , , | Zanechat komentář

Letní práce v zahraničí

Léto je naprosto ideálním obdobím, kdy si vydělat slušné peníze. Všichni studenti mají prázdniny a školní záležitost tak jdou naprosto stranou. A každý student si přitom může vybrat, zda bude pracovat u nás nebo raději v zahraničí, kde jsou často platové podmínky daleko lepší.

Ačkoli by se brigáda v zahraničí mohla zdát jako procházka růžovou zahradou, je na tom jen polovina pravdy. Nesmíte se totiž zapomínat na to, že si do zahraničí jedete vydělat peníze a ne si užívat zahraničních krás a památek nebo válení se na pláži. Během několika týdnů budete mít opravdu jen pár dní volna a to si samozřejmě můžete užít, jak se patří.

Hledat brigádu až po příjezdu do cizí země je velmi odvážné a rozhodně vám to nedoporučujeme. Nikdy totiž nemůžete vědět, že během prvních dní práci seženete a bude natolik dobře placená, že si uhradíte ubytování, stravné, zbydou vám peníze na cestu zpátky a ještě si něco přivezete domů, což je pro většinu studentů velmi podstatné.

Brigádu hledejte s předstihem a to buď zcela sami, nebo zadejte nelehký úkol agentuře. Ta vám najde brigádu podle vašich představ, zařídí vše potřebné, ale zcela pochopitelně si veškeré služby nechá zaplatit. A částka to rozhodně není nijak zanedbatelná – obecně vzato by agenturám ale měli platit zaměstnavatelé, u některých to ale tak není a vydělávají raději na lidech.

Většina zaměstnavatelů poskytuje brigádníkům zvýhodněné ubytování ve vlastním zařízení. Pokud jdete pracovat například jako recepční nebo pokojská, ubytováni budete klasicky v některém menším personálním pokoji. Nikde ale není dáno, že budete na pokoji zcela sami a dostane se vám soukromí. Veškeré informace si proto zjistěte s dostatečným předstihem, abyste nebyli překvapeni.

Vložil Zprostředkování práce | Štítek , , , | Zanechat komentář

Montážní práce v zahraničí

Nabídky práce se montážemi jen hemží. Více méně se není čemu divit, protože montážní práce vyžaduje fyzickou zdatnost, mnohdy je to opravdu náročná práce navíc v rozmanitých podmínkách. A to není pro každého. V zahraničí si ale můžete vydělat slušné peníze, a pokud se zaměstnavateli osvědčíte, další spolupráce vás rozhodně nemine.

Montážní práce v zahraničí většinou nejsou jen na několik dní. V cizí zemi můžete strávit klidně i několik týdnů či měsíců a pak se zase na pár dní podíváte domů. Pokud se ale u nás nenaskytne dobře placená práce, jsou montáže často jediným řešením, jak přispět do rodinného rozpočtu pořádnou částkou. Práci je možné najít prostřednictvím agentury, ale možná i vás zaměstnavatel zajišťuje práci v zahraničí. I v takovém případě se můžete těšit z dobrého finančního ohodnocení a zajištění dobrých pracovních podmínek.

I v rámci této práce je třeba počítat s nepříjemnostmi, které vás mohou potkat. Jednou z nich je například počasí.

Práce je často vykonávána venku a některým zaměstnavatelům je jedno, jestli venku hustě prší nebo naopak svítí sluníčko a je parné léto. Pracovat se zkrátka musí za každých okolností. Pracovní doba je doslova od rána do večera, protože čím dřív bude všechno hotovo, tím lépe a brzy odjedete domů.

Téměř vždy zaměstnavatel zajišťuje ubytování. Žádný luxus ale rozhodně nečekejte. Buď je bydlení zajištěno v klasických stavebních buňkách, nebo menších bytových jednotkách, kde pochopitelně budete ubytováni s dalšími kolegy. Příliš velké soukromí tedy neočekávejte.

Vložil Dlouhodobé brigády | Štítek , , , | Zanechat komentář

Nabídka práce pečovatelka v zahraničí

Práce pečovatelky je v zahraničí velmi oceňována. Zatímco u nás se velmi často stává, že ve stáří nebo nemoci své rodinné příslušníky umístíme do patřičného domova, v zahraničí tomu tak není. Kladou si na srdce, že jejich nejbližší by měl poslední léta svého života strávit doma, v prostředí, kde to má rád a je na něj zvyklí. Tato varianta je pochopitelně finančně poměrně náročná, ale pro Čechy je to příležitost, jak si najít v zahraničí dobře placenou práci s ubytováním, která je navíc lidem prospěšná a rodině navíc přijde nanejvýš vhod.

Pečovatelka v zahraničí by měla mít hotové středoškolské vzdělání v oboru zdravotník. Nutno zmínit, že ne všechny rodiny to vyžadují a práci v tomto oboru si tak mohou najít i ti, kdo mají například dobré zkušenosti s péčí o starší lidi a mají k nim především dobrý vztah. Záleží především na rodině, jaké si stanoví podmínky pro přijetí.

V rámci práce pečovatelky v domácnosti nesouvisí ale jen péče o nemocného, ale i starost o domácnost. Má-li rodina děti, většinou vyžaduje, aby bylo v rámci možností postaráno i o ně. A pokud je starší člověk schopen část dne strávit sám, budete případně děti vozit do školy, ze školy, do kroužků. Vše ale záleží na dohodě s rodinnými příslušníky. Nemine vás rozhodně ani vaření a úklid domácnosti ve volných chvílích.

Ubytování je zajištěno přímo u rodiny, o kterou se budete starat. Stejně je to se stravou, kterou budete mít zajištěnou. Výdělky jsou poměrně vysoké a záleží hlavně na rodině, kolik vám strhne právě za ubytování a stravu – obvykle jde ale jen o pár tisíc. Připravte se, že je podmínkou perfektní znalost jazyka.

Vložil Dlouhodobé brigády | Štítek , , , | Zanechat komentář

Obkladačské práce v zahraničí

Manuální práce jako takové jsou v zahraničí velmi žádané. Výjimkou nejsou ani obkladači, bez kterých bychom neměli tak krásné koupelny, kuchyně ani veřejné budovy. Jejich práce je v zahraničí velmi ceněná, zvlášť pokud je práce velmi dobře odvedená.

Na stavu své domácnosti si dává každý velmi záležet a v zahraničí na tom rozhodně nejsou jinak. Podmínky v rámci práce jsou u nich navíc daleko přísnější než u nás. Pokud například není práce dobře odvedená, většina klientů vám ani nezaplatí smluvenou částku. Dobrý a zkušený obkladač, který má navíc vzdělání a nějaké certifikáty, se v zahraničí hledá jen velmi těžko.

Pokud v tomto směru vynikáte a zkušenosti jste během let nasbírali, rozhodně si přijdete na krásné peníze.

Nabídka práce v zahraničí je velmi rozsáhlá a výjimkou rozhodně nejsou ani obkladačské nebo zednické práce, které vyžadují praxi v oboru. Práci v zahraničí si můžete celkem bez problémů najít i sami, aniž byste museli oslovit některou z personálních agentur. Inzerce práce je volně dostupná na internetu a mezi nimi najdete pochopitelně i nabídky práce, kterou je nutné vykonávat v zahraničí. Vybírat si můžete ze zemí jako je Německo, Rakousko, Velká Británie nebo Holandsko. Samozřejmě ale záleží jen na vás, do jaké země se nakonec vydáte za prací.

Velkým lákadlem jsou vždy vysoké výdělky. Pokud některá firma nabízí opravdu horentní sumy, dobře si společnost prověřte. I v zahraničí by se vám totiž mohlo stát, že naletíte podvodníkům, kteří naopak chtějí vydělat peníze na vás. Pokud se v zahraničí dostanete do takového problému, budete jej řešit daleko hůř, než kdybyste byli doma.

Vložil Nabídka práce | Štítek , , , | Zanechat komentář

Balení obálek brigáda

V posledních letech je internet plný různých nabídek práce, kterou je možné vykonávat z domova. Nemusíte chodit do kanceláře nebo jiného zaměstnání, abyste si mohli přijít k penězům navíc. Najít takovou práci ale není vůbec jednoduché, a pokud si nebudete dávat dobrý pozor, klidně byste mohli snadno naletět podvodníkům. Zatímco za práci byste měli dostat adekvátně zaplaceno, v případě podvodu spíš o peníze přijdete. A nemusí se jednat o žádné zanedbatelné částky.

Plnění obálek reklamními prospekty je jednoduchá práce, kterou zvládne skutečně každý. Vhodná je zejména pro ženy na mateřské dovolené, důchodce nebo osoby v invalidním důchodu, které ze zdravotních důvodů nemohou denně docházet do normálního zaměstnání. Plnění obálek, kompletace různých hotových výrobků nebo jiná podobná činnost je tak pro ně jedinou možností, jak přijít k nějakým penězům navíc. Toho pochopitelně postupně zneužívají i zkušení podvodníci, kteří se snaží na takových lidech vydělat.

Při hledání práce z domova si proto dejte dobrý pozor, abyste se i vy nestali objetí podvodu. Podvodné firmy většinou lákají na velmi vysoké výdělky, kterých se v tomto případě rozhodně nedočkáte. Jde spíš o přivýdělek, který vám vypomůže a přinese pár stovek do rodinného rozpočtu. Na desetitisíce ale rovnou zapomeňte. Firma, která práci nabízí by vám měla říct i něco o sobě – jak dlouho na trhu je, čím se primárně zabývá a sami byste si ji měli dobře prověřit a zjistit si informace.

Až poté, co zjistíte, že jde o solidní společnost s několikaletou tradicí, ozvěte se na inzerát. Vyhnete se tak případným finančním ztrátám a planým nadějím, že si vyděláte nějaké peníze.

Vložil Nabídka práce | Štítek , , | Zanechat komentář

Sběr jahod Německo 2014

Německo láká celou řadu studentů nejen na vysoké výdělky, ale i na dobré pracovní podmínky, se kterými se v Německu setkáte. Samozřejmě ne všude. Budoucího zaměstnavatele si totiž musíte dobře prověřit, abyste nenaletěli už v začátku. Cesta do Německa pro vás nebude představovat žádný problém, protože vzdálenost to není rozhodně nijak velká a zvládnete ji tak naprosto nízkonákladově. A pracovat můžete hned na několika různých místech.

Stejně jako je tomu u nás, i v Německu můžete narazit na sáhodlouhé plantáže jahod a různého ovoce, které potřebuje čas od času posbírat. A vy tak poměrně snadno můžete přijít k dobře placené brigádě. Sběr jahod je práce, po které prahne většina studentů. Je třeba zvážit veškerá pro a proti, která přímo souvisí s tímto typem manuální práce. Že se vám zdá nenáročná? Ano, na první pohled se to tak skutečně může jevit. Po pár hodinách ale zjistíte, že je pravým opakem.

Je třeba si předem uvědomit, že při sběru jahod jste neustále na kolenou a v předklonu, což není především pro vaše záda nijak příjemné. Po pár dnech, pokud nejste zvyklí na opravdu náročnou práci, se mohou dostavit dokonce i bolesti. A ačkoli by se dala další nevýhoda zdát jako naprosto bezpředmětná, opět tomu tak není. Počasí by vám totiž nemuselo zrovna hrát do karet. Když bude pršet, sbírat nebudete a tak přicházíte o peníze. Když bude svítit sluníčko a teploty překročí i třicet stupňů, vy budete stále jen na sluníčku, které vám bude svítit do obličeje nebo na záda. Jinak ze sběru jahod plynou více méně jen samé výhody. Ubytováni budete přímo u plantáže a nebudete tak utrácet za dopravu, jídlo si budete moct taky uvařit a finanční odměna vás rozhodně nemine.

Vložil Sběr ovoce v zahraničí | Štítek , , , | Zanechat komentář

Brigády v zahraničí 2014

Máte nějakou vizi, jaká brigáda by pro vás byla vhodná? Chcete si hledat brigádu jen v zahraničí a zároveň mít i pár dní volna k dobru? Pak začněte hledat, ať některou ze zajímavých nabídek různých studentských brigád neprošvihnete.

Máte-li dostatek času, nemusíte se hned obracet na personální agenturu, která vám práci zprostředkuje. Brigádu v zahraničí si totiž poměrně snadno můžete najít i sami. Internetová inzerce je plná různých nabídek, které přináší dobré podmínky a okamžitě se dozvíte základní informace, na jejichž základě buď na nabídku odpovíte, nebo ji rovnou zavrhnete.

Inzerce vám poskytne informace o finanční odměně, místě vykonávání práce a jejím časovém rozpětí, neminou vás ani informace o případném ubytování, které ve většině případů zaměstnavatel v zahraničí zajišťuje. Dobře si vždy prověřte zaměstnavatele, u kterého o práci žádáte.

Tento způsob hledání práce je sice časově náročný, ale zato vám ušetří spoustu peněz, které by za normálních okolností spolkla personální agentura, jež vám práci zajistila. Nevyhnete se ani administrativě. Předem se informujte o podmínkách a dokladech, které na cestu do dané země potřebujete. Některé země vyžadují pracovní povolení, některé ne. Nezapomeňte ani na pojištění, které si možná budete muset v zahraničí zaplatit – platí jen v některých zemích, kde budete pracovat déle jak tři měsíce.

Vždy je dobré vybírat brigádu podle toho, jaké zkušenosti máte. Pokud jste v minulých letech pracovali nebo stále pracujete jako číšník, rozhodně budete mít v tomto směru daleko víc zkušeností, než ti, kdo pracují jako výpomoc v kuchyni.

Nezapomínejte ale na dobrou znalost cizího jazyka, bez kterého se v cizině rozhodně neobejdete. Zvlášť, pokud máte zájem o brigádu, kde bude nutná komunikace s lidmi.

Vložil Studentské brigády | Štítek , , , | Zanechat komentář

Brigáda v zahraničí pro studenty

Končí zima a vy právě začínáte s hledáním brigády na léto? Děláte dobře, protože právě teď je ten nejvyšší čas. Brigáda vám nikdy nezaručí statisíce, ale částečně se postavíte na vlastní nohy, vydělat si můžete i desítky tisíc a navíc uvidíte i kus světa.

Tak proč nevyrazit na brigádu do zahraničí?

Například číšníci si v některých zemích mohou jen za letní prázdniny vydělat až 50 000,- Kč. Nelze ale na takový výdělek spoléhat, vše záleží hlavně na vaší šikovnosti.

Pokud se zaměstnavateli neosvědčíte jako dobrý číšník, mohl by vás klidně přesunou do kuchyně jako pomocnou sílu, kde budete pracovat za tamní minimální mzdu a budete bez spropitného, které tvoří velkou část konečného výdělku každého číšníka. Pochopitelně i v rámci jiných pracovních pozic si můžete přijít na dobré peníze. Co budete ale potřebovat, je chuť pracovat denně i několik hodin.

Nikdy nezapomínejte, že v některých cizích zemích to není jako u nás. S největší pravděpodobností vás nikdo nebude opravovat nebo vás upozorňovat na špatně odvedenou práci. Pokud ji budete vykonávat špatně i nadále, o práci přijdete. Stejně tak to bude s těmi, kdo nebudou do práce chodit včas nebo nebudou mít chuť do práce. Mentalita každého národa je ale úplně jiná. 

V současné době umí studenti velmi dobře anglicky i německy. Je tak zcela pochopitelné, že největší zájem je o země, kde se mluví právě anglicky a německy. V zahraničí se navíc mohou studenti daleko víc zdokonalit ve svých znalostech – denně přicházejí do styku s jiným jazykem a většinou nelze komunikovat v jakémkoli jiném jazyce, pokud se v okolí nenacházejí přátelé z domova.

Vložil Studentské brigády | Štítek , , , | Zanechat komentář

Brigáda v zahraničí česky mluvící

Jazykové znalosti a dobré vzdělání vám ve většině případů otevřou dveře do většiny zaměstnání. Jazykové základy některého ze světových jazyků má v dnešní době téměř každý. Pokud ale pravidelně jazyk neoprášíte, nemluvíte, během pár let veškeré informace zapomenete. Jazyk se navíc nejlíp naučíte tak, že budete mluvit, mluvit a mluvit.

Brigády v zahraničí jsou perfektním způsobem, jak se naučit cizí jazyk. Pokud máte základy, dokážete si objednat jídlo a zeptat se na cestu, i tak můžete vycestovat do zahraničí, pokud máte zájem se učit. Některé rodiny přijímají au-pair, kteří neumí místní jazyk, ale mají zájem se ho naučit. Takových rodin je ale velmi málo a je na to nutné předem upozornit ve svém životopisu a motivačním dopisu. Pravdou ale je, že bez znalosti jazyka je získání práce opravdu velmi složité, většinou dokonce bezúspěšné.

Rozhodně zapomeňte na práce, kde je nutná komunikace s lidmi. Obsluhovat v restauraci nebo pracovat na recepci některého vyhlášeného hotelu rozhodně bez perfektních znalostí nemůžete. Podívejte se na jiné pracovní pozice – pokojské, pomoc v kuchyních při přípravě denních jídel, úklidové služby v různých firmách nebo domácnostech a řada dalších prací, kde musíte svému zaměstnavateli rozumět v rámci denní náplně vaší práce, ale nemusíte pravidelně komunikovat ani se svými kolegy. V takových případech se můžete jazyk učit postupně a sami nebo absolvujete kurz, který si v zahraničí zajistíte.

Intenzivní kurzy v zahraničí, které spojíte s časově nenáročnou brigádou, rozhodně nejsou k zahození. Zvlášť, pokud vám jazyk opravdu nejde a nemáte ani možnost, abyste si popovídali s cizinci. Pochopitelně si jako neznalec jazyka přijdete v zahraničí na daleko méně peněz.

Vložil Sběr ovoce v zahraničí | Štítek , , , | Zanechat komentář